Horská chata Lusitania

… a jste v Jizerkách!

Ubytování

Chata

Jednopatrová budova, částečně podsklepená, pět pokojů (1 bezbariérový v přízemí a 4 v patře) s 20 lůžky. V pokojích jsou postele s antialergickými peřinami, skříně a vestavené skříně na chodbě.

Topení elektrickými přímotopy (WC, koupelny, všechny pokoje) a kamny (jídelna, hala, pokoj dole).

Chata je napojena na městský vodovod, voda je tedy pitná.

Celá chata je nekuřácká a není zde televize. Pro hosty, kteří na dovolené potřebují zůstat ve spojení, doporučujeme mobilní připojení k internetu. Během pobytu jsou k dispozici informační materiály o okolí, v zimě je možné zapůjčit si sněžnice. V chatě třídíme odpad (papír, plasty, sklo, bio-odpad), venku je kompostér na bio-odpad.

Za chatou je ohniště s posezením a překrásným výhledem.

Chalupa je vhodná pro skupinu přátel, či několik rodin s dětmi nebo firemní pobyty i teambuilding.


Přízemí

V přízemí se nachází plně vybavená společná kuchyň (lednička s mrazničkou, elektrický sporák s varnou deskou a horkovzdušnou troubou, mikrovlnná trouba, toustovač, elektrický odšťavňovač na džus, mixér, 2 rychlovarné konvice, myčka (včetně tablet), kuchyňské náčiní a nádobí k dispozici)

Dostatečný počet míst u 5 stolů v prostorné jídelně (společenská místnost) s krbovými kamny, které vytvoří zaručeně pravou horskou atmosféru.

V hale jsou police na venkovní obuv, věšáky na šaty, vstup do 2 koupelen se sprchovými kouty (muži/ženy) a do prostoru se 2 umývadly a 2 oddělenými WC (muži/ženy).

V přízemí se nachází 1 bezbariérový pokoj (4 lůžkový), vhodný pro rodinu s malými dětmi nebo pro seniory či pohybově hendikepované.


Pokoje

V přízemí se nachází 1 bezbariérový pokoj (4 lůžkový)

V patře jsou 4 pokoje (s počty lůžek 5, 3, 4 a 4), do kterých se jde po schodech ze vstupní haly.

Na společné chodbě v patře mají pokoje individuální uzamykatelné vestavěné skříně.

Pokoj č. 1 – 4 lůžka (2 postele + 1 palanda)
Pokoj č. 3 - 5 lůžek (5 postelí)
Pokoj č. 4 - 3 lůžka (1 postel + 1 palanda)
Pokoj č. 5 - 4 lůžka (2 postele + 1 palanda)
Pokoj č. 6 - 4 lůžka (4 postele)


Ostatní

Kdo by místo vaření v kuchyni uvítal možnost polopenze či plné penze, lze zavítat do některého ze stravovacích zařízení v Desné, ve vzdálenosti přibližně 1 km od chaty.

Ve stejné vzdálenosti jsou i zastávky linkových autobusů, železniční zastávka, městský sportovní areál, zdravotní středisko, pošta, samoobsluha, menší obchody (i několik „večerek“) a infocentrum. Dobré možnosti nákupů nabízí Tanvald (3 km od chaty) – Billa, Lidl, Penny.

Malebné okolí láká ke kratším i delším výletům, ať již v létě pěšky či v sedle kola, v zimě na běžkách nebo do nedalekých lyžařských areálů (např. Desná – Černá Říčka, Tanvaldský Špičák, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou).